W tym zadaniu musisz obliczyć, ile zapłaciła każda z dziewczynek, jeśli podzieliły się po równo kosztem zakupów. Kupiły dwie paczki ciastek po 6 zł i cztery batony po 3 zł.
Każda z dziewczynek zapłaciła 12 zł.
Koszt zakupów: 2 · 6 zł + 4 · 3 zł = 12 zł + 12 zł = 24 zł
Koszt zakupów podzielony na dwie dziewczynki: 24 zł ∶ 2 = 12 zł
Zadanie 2
5Zadanie 3
6Zadanie 1
7Zadanie 2
7Zadanie 3
7Zadanie 4
7Zadanie 5
8Zadanie 11
8Zadanie 1
10Zadanie 2
10Zadanie 3
10Zadanie 4
10Zadanie 8
10Zadanie 9
11Zadanie 28
13Zadanie 36
14Zadanie 43
14Zadanie 1
15Zadanie 2
15Zadanie 3
15Zadanie 1
19Zadanie 2
19Zadanie 3
19Zadanie 4
19