W tym zadaniu musisz obliczyć koszt noclegu i śniadania w pensjonacie na podstawie ceny tygodniowego pobytu dla czterech osób – za siedem noclegów pewna czteroosobowa rodzina zapłaciła 980 zł, a za tygodniowy pobyt, z wliczonym śniadaniem, koszty wyniosły 1316.
Jeden nocleg kosztował A. 35 zł
Jedno śniadanie kosztowało B. 12 zł
Zauważ, że koszt śniadań to koszt całkowity po odjęciu kosztu noclegów, i wykonaj obliczenia:
Liczba wykupionych noclegów / śniadań:
Koszt noclegów:
Koszt jednego noclegu:
Koszt śniadań:
Koszt jednego śniadania:
Ćwiczenie 2.
14Ćwiczenie 3.
14Ćwiczenie 4.
14Ćwiczenie 5.
14Ćwiczenie 6.
15Ćwiczenie 7.
15Ćwiczenie 8.
15Ćwiczenie 12.
15Ćwiczenie 17.
16Zadanie sprawdzające 5.
17Ćwiczenie 1.
19Ćwiczenie 5.
20Ćwiczenie 6.
20Ćwiczenie 7.
20Ćwiczenie 8.
20Ćwiczenie 9.
20Ćwiczenie 10.
20Ćwiczenie 12.
21Ćwiczenie 13.
21Ćwiczenie 16.
21Zadanie sprawdzające 1.
22Zadanie sprawdzające 2.
22Zadanie sprawdzające 3.
22Zadanie sprawdzające 4.
22Ćwiczenie 1.
24Ćwiczenie 2.
24Ćwiczenie 3.
24Ćwiczenie 5.
24Ćwiczenie 6.
24Ćwiczenie 14.
25Ćwiczenie 16.
26Ćwiczenie 19.
26Zadanie sprawdzające 1.
27Ćwiczenie 1.
29Ćwiczenie 2.
29Ćwiczenie 3.
29Ćwiczenie 4.
29Ćwiczenie 7.
30Ćwiczenie 8.
30Ćwiczenie wyzwanie 1.
31Zadanie sprawdzające 2.
31Zadanie sprawdzające 5.
31Ćwiczenie 9.
34Ćwiczenie 10.
34Ćwiczenie 1.
36Ćwiczenie 10.
36Ćwiczenie 14.
37Ćwiczenie 15.
37Ćwiczenie wyzwanie 1.
38Zadanie sprawdzające 1.
38Zadanie sprawdzające 4.
38Zadanie sprawdzające 5.
38Ćwiczenie 2.
41Ćwiczenie 10.
41Ćwiczenie 12.
42Ćwiczenie 14.
42Ćwiczenie 16.
42Zadanie sprawdzające 3.
43Zadanie sprawdzające 5.
43Ćwiczenie 4.
46Ćwiczenie 5.
46Ćwiczenie 7.
47Ćwiczenie 13.
47Ćwiczenie 2.
51Ćwiczenie 3.
51Ćwiczenie 4.
51Ćwiczenie 8.
51Ćwiczenie 9.
51Ćwiczenie 10.
51Ćwiczenie z ciekawostką 1.
52Zadanie sprawdzające 2.
52Zadanie sprawdzające 5.
52Ćwiczenie 1.
53Ćwiczenie 3.
53Ćwiczenie 4.
53Ćwiczenie 6.
53Ćwiczenie 9.
53Ćwiczenie 10.
53Ćwiczenie 13.
54