Korzystając z tabelki odpowiedz, ile kosztowały parówki, jeżeli za nie i za 10 dag szynki zapłacono 6,15 zł.
1 kg szynki kosztuje 22,50 zł, więc 10 dag szynki kosztuje: 22,50 zł : 10 = 2,25 zł
Za parówki zapłacono: 6,15 zł – 2,25 zł = 3,90 zł
Ćwiczenie 2
248Ćwiczenie 8
249Ćwiczenie 9
249Zadanie 1
249Zadanie 5
249Ćwiczenie 2
253Ćwiczenie 7
254Zadanie 1
255Ćwiczenie 1
256Ćwiczenie 7
257Zadanie 1
257Zadanie 4
257Ćwiczenie 1
259Ćwiczenie 6
260Ćwiczenie 1
262Ćwiczenie 2
262Ćwiczenie 3
262Ćwiczenie 8
263Ćwiczenie 11
263Zadanie 1
264Zadanie 5
264Ćwiczenie 1
266Ćwiczenie 2
266Ćwiczenie 7
267Zadanie 1
267Zadanie 4
267Ćwiczenie 1
269Ćwiczenie 2
269Zadanie 1
270Zadanie 5
270Ćwiczenie 1
271Ćwiczenie 2
271Ćwiczenie 3
271Ćwiczenie 7
271Ćwiczenie 8
271Ćwiczenie 9
271Ćwiczenie 10
272Ćwiczenie 11
272Ćwiczenie 17
272