Nie wykonując dokładnych obliczeń, oceń, ile złotych w zaokrągleniu wystarczy, żeby zapłacić za te zakupy.
9 zł, 13 zł, 13 zł.
Jeśli chodzi o zaokrąglanie to, jeżeli cyfra wynosi od 1 do 4, zaokrąglamy w dół. Jeżeli cyfra wynosi od 5 do 9, zaokrąglamy do góry.
W pierwszym worku masz:
Zeszyt – 3,97 zł, czyli około 4 zł.
Temperówka – 2,69 zł, czyli około 2,70 zł, zaokrąglamy w górę więc 3 zł.
Ołówek – 1,74 zł, czyli około 1,70 zł zaokrąglamy w górę więc 2 zł.
Razem to około 9 zł.
W drugim worku:
Cukier – 4,59 zł, czyli około 4,60 zł, zaokrąglamy w górę więc 5 zł.
Masło – 4,85 zł, czyli około 4,90 zł, zaokrąglamy w górę więc 5 zł.
Jogurt – 2,99 zł, czyli około 3 zł.
Razem to około 13 zł.
W trzecim worku:
Czekolada – 2,75 zł, czyli około 2,80 zł, zaokrąglamy w górę więc 3 zł.
Ciastka – 2,99 zł, czyli około 3 zł.
Cukierki – 6, 55 zł, czyli około 6,60 zł, zaokrąglamy w górę więc 7 zł.
Razem to około 13 zł.
Zadanie 4
80Zadanie 5
80Zadanie 7
80Zadanie 8
80Zadanie 13
81Zadanie 3
82Zadanie 4
82Zadanie 6
82Zadanie 5
83Zadanie 8
84Zadanie 1
84Zadanie 2
84Zadanie 5
85Zadanie 1
86Zadanie 3
87Zadanie 4
87Zadanie 5
87Zadanie 6
87Zadanie 2
88Zadanie 4
88Zadanie 5
88Zadanie 7
88Zadanie 2
90Zadanie 3
90Zadanie 1
91Zadanie 2
91Zadanie 3
91Zadanie 4
92Zadanie 5
92Zadanie 1
92Zadanie 3
93Zadanie 4
93Zadanie 1
95Zadanie 2
95Zadanie 2
96Zadanie 3
96Zadanie 1
99Zadanie 2
99Zadanie 3
99Zadanie 4
99Zadanie 7
100