W tym zadaniu musisz obliczyć cenę obu rodzajów jogurtów. Za n mniejszych jogurtów i 4 mniejsze jogurty Marek zapłacił 26 zł. Większy jogurt był droższy o 2 zł.
Cena jogurtu w mniejszym pojemniku:
Cena jogurtu w większym pojemniku:
Odpowiedź: Jogurt w mniejszym pojemniku kosztował
Nie znamy dokładnej ceny produktów, zatem wprowadzamy oznaczenie x, aby móc wykonać dalsze obliczenia. Całkowita cena zakupów składała się z n większych pojemników oraz 4 opakowań mniejszych, więc, mnożąc ich ilość przez cenę pojemnika, otrzymujemy całkowitą cenę zakupów. Dokonując dalszych przekształceń, otrzymujemy poszukiwaną cenę jednego produktu.
Zadanie 1.
96Zadanie 2.
96Zadanie 3.
96Zadanie 4.
96Zadanie 5.
96Zadanie 6.
97Zadanie 7.
97Zadanie 8.
97Zadanie 9.
97Zadanie 10.
97Zadanie 11.
97Zadanie 25.
98Zadanie 26.
99Zadanie 27.
99Zadanie 1.
100Zadanie 2.
100Zadanie 3.
100Zadanie 4.
100Zadanie 5.
100Zadanie 6.
101Zadanie 7.
101Zadanie 1.
101Zadanie 2.
101Zadanie 3.
101Zadanie 4.
102Zadanie 5.
102Zadanie 1.
103Zadanie 2.
103Zadanie 3.
103Zadanie 4.
103Zadanie 5.
103Zadanie 6.
103Zadanie 7.
104Zadanie 8.
104Zadanie 9.
104Zadanie 10.
104Zadanie 11.
104Zadanie 1.
105Zadanie 2.
105Zadanie 3.
105Zadanie 4.
105Zadanie 5.
105Zadanie 6.
106Zadanie 1.
107Zadanie 2.
107Zadanie 3.
107