W tym zadaniu musisz obliczyć, ile paczek zapełniono czekoladami oraz koszt wszystkich czekolad. Wiadomo, że czekolad było 2448, w jednej paczce mieszczą się 24 tabliczki i każda tabliczka kosztuje 3 zł.
Czekoladami zapełniono 102 paczki.
Wszystkie czekolady kosztują 7344 zł.
Należy podzielić liczbę czekolad przez liczbę czekolad, która mieści się w jednej paczce.
2448 ∶ 24 = 102 paczki
Należy pomnożyć liczbę czekolad przez cenę jednej czekolady.
2448 · 3 zł = 7344 zł
Zadanie 1
29Zadanie 2
29Zadanie 14
31Zadanie 1
32Zadanie 5
32Zadanie 6
32Zadanie 11
33Zadanie 1
34Zadanie 2
34Zadanie 3
34Zadanie 13
35Zadanie 1
36Zadanie 2
36Zadanie 3
36Zadanie 5
37Zadanie 1
39Zadanie 3
39Zadanie 4
39Zadanie 5
39Zadanie 6
40Zadanie 12
40Zadanie 34
43Zadanie 37
44Zadanie 48
45