Musisz obliczyć, ile kosztuje jeden długopis, skoro Marek kupił 3 długopisy i 2 notesy i ze 100 zł otrzymał 71 zł reszty. Uzupełnij zdanie otrzymanym wynikiem. Działanie zapisz za pomocą jednego wyrażenia.
Marek kupił 3 długopisy i 2 notesy. Ze 100 zł otrzymał 71 zł reszty. Jeden długopis kosztuje 5 zł.
[(100 - 71) - (2 ∙ 7)] : 3 = 5
Notes kosztuje 7 zł, dwa notesy to 2 ∙ 7.
Aby obliczyć, ile wydał, wystarczy 100 - 71.
Od wydanej kwoty musisz odjąć koszt notesów i otrzymasz koszt wszystkich długopisów, wystarczy podzielić na 3 i masz cenę jednego długopisu.
[(100 - 71) - (2 ∙ 7)] : 3 = [29 - 14] : 3 = 15 : 3 = 5
Zadanie 1.
4Zadanie 2.
4Zadanie 3.
5Zadanie 4.
5Zadanie 5.
5Zadanie 2.
6Zadanie 3.
6Zadanie 4.
6Zadanie 5.
6Zadanie 1.
7Zadanie 4.
8Zadanie 2.
9Zadanie 3.
9Zadanie 4.
9Zadanie 5.
9Zadanie 1.
13Zadanie 2.
13Zadanie 5.
13Zadanie 6.
14Zadanie 7.
14Zadanie 1.
15Zadanie 2.
15Zadanie 5.
16Zadanie 6.
16Zadanie 7.
16Zadanie 5.
18Zadanie 1.
19Zadanie 3.
19Zadanie 6.
21Zadanie 7.
21Zadanie 1.
22Zadanie 2.
22Zadanie 3.
22Zadanie 1.
23Zadanie 2.
23Zadanie 3.
23Zadanie 4.
23Zadanie 5.
24Zadanie 3.
26Zadanie 1.
28Zadanie 2.
29Zadanie 3.
29Zadanie 4.
29Zadanie 7.
30Zadanie 1.
31