W tym zadaniu musisz określić, czy jeśli 0,25 kg szynki kosztuje 6,25 zł, to 1 kg tej szynki kosztuje 25 zł.
Jeżeli 0,25 kg szynki kosztuje 6,25 zł, to 1 kg tej szynki kosztuje 25 zł. – TAK
0,25 kg = 6,25 zł
1 kg = 6,25 zł · 4 = 25 zł
Aby obliczyć cenę za kilogram tej szynki, należy pomnożyć jej cenę za 0,25 kg przez 4.
Zadanie zamknięte 10
106Zadanie otwarte 1
106Zadanie otwarte 2
106Zadanie otwarte 5
107Zadanie otwarte 6
107Zadanie otwarte 10
107Zadanie zamknięte 3
108Zadanie otwarte 1
108Zadanie otwarte 4
109Zadanie otwarte 6
109Zadanie otwarte 8
110Zadanie otwarte 9
110Zadanie zamknięte 1
110Zadanie otwarte 1
111Zadanie otwarte 3
112Zadanie zamknięte 1
113Zadanie otwarte 1
114Zadanie otwarte 2
114Zadanie otwarte 3
114Zadanie otwarte 4
115Zadanie otwarte 9
115Zadanie zamknięte 1
115Zadanie otwarte 1
116Zadanie otwarte 2
116Zadanie otwarte 10
117