Moc zużywana spadnie 6 razy, więc i koszty muszą być 6 razy mniejsze:
22,50 zł : 6 = 3,75 zł
22,5 zł – 3,75 zł = 18,75 zł
Cena spadnie o około 18,75 zł.
Zauważ zależność, że energia, cena i moc są wielkościami wprost proporcjonalnymi. Ile razy zmaleje moc, tyle razy zmaleje cena.