W tym zadaniu znajdź wyrażenie opisujące wartość zakupów Kingi, jeśli kupiła owoce za x zł, 4 jogurty każdy po y zł i masło, które było droższe o 2 zł od wszystkich zakupionych jogurtów.
Rozwiązanie
A. x + 8y + 2
Wyjaśnienie
Cena wszystkich jogurtów to 4y, więc cena masła jest równa 4y + 2. Cała zakupy są warte x + 4y + 4y + 2 = x + 8y + 2.