W tym zadaniu oblicz, ile złotych zaoszczędzi zakład cukierniczy, jeśli kupi najtańsze masło (zamiast najdroższego) do wypieku piętnastu porcji tych ciastek, wiedząc, że jedna kostka masła waży
kg i kosztuje od 2,25 zł do 5,89 zł. Do wypieku jednej porcji kruchych ciasteczek potrzeba 0,75 kg masła. Wynik podaj po zaokrągleniu do części dziesiątych.
W pierwszej kolejności oblicz, ile kostek masła potrzebujesz na jedną porcję ciastek, a następnie oblicz ich cenę. Następnie znając cenę za masło na jedną porcję ciastek, pomnóż ją przez 15 by otrzymać cenę za 15 porcji ciasteczek.
Zadanie 1.
7Zadanie 2.
7Zadanie 3.
7Zadanie 4.
7Zadanie 5.
7Zadanie 6.
7Zadanie 7.
8Zadanie 8.
8Zadanie 9.
8Zadanie 10.
8Zadanie 11.
8Zadanie 12.
8Zadanie 18.
9Zadanie 19.
9Zadanie 20.
9Zadanie 22.
9Zadanie 23.
9Zadanie 24.
9Zadanie 25.
10Zadanie 26.
10Zadanie 27.
10Zadanie 28.
10Zadanie 29.
10Zadanie 32.
10Zadanie 36.
11Zadanie 1.
12Zadanie 2.
12Zadanie 3.
12Zadanie 4.
12Zadanie 5.
12Zadanie 6.
12Zadanie 7.
12Zadanie 8.
13Zadanie 9.
13Zadanie 10.
13Zadanie 1.
14Zadanie 2.
14Zadanie 3.
14Zadanie 4.
14Zadanie 7.
14Zadanie 2.
15Zadanie 3.
15Zadanie 4.
15Zadanie 5.
15Zadanie 17.
17