W tym zadaniu oblicz koszt 1 kg cukierków, jeśli za 10 dag trzeba zapłacić 2,35 zł
10 dag cukierków – 2,35 zł
1 kg = 100 dag
2,35 · 10 = 23,5 zł
Odpowiedź: 1 kg cukierków kosztuje 23,5 zł
Wiesz, że 1 kg to 100 dag. Jeśli znasz cenę cukierków za 10 dag, to by obliczyć cenę 1 kg tych cukierków, musisz pomnożyć podaną cenę przez 10.
Zadanie 1
158Zadanie 3
158Zadanie 4
158Zadanie 6
158Zadanie 7
158Zadanie do samodzielnego rozwiązania 1
158Ćwiczenie 1
159Ćwiczenie 3
160Zadanie 1
160Zadanie 2
160Zadanie 3
160Zadanie 4
160Zadanie 5
160Zadanie do samodzielnego rozwiązania 1
161Zadanie do samodzielnego rozwiązania 2
161Ćwiczenie 1
162Ćwiczenie 2
162Zadanie 2
162Zadanie 3
162Zadanie 4
162Zadanie 5
163Zadanie 6
163Zadanie do samodzielnego rozwiązania 1
163Zadanie do samodzielnego rozwiązania 2
163Ćwiczenie 4
164Zadanie 1
164Zadanie 3
164Zadanie 4
164Zadanie 5
164Zadanie 6
164Zadanie do samodzielnego rozwiązania 2
164Ćwiczenie 2
166Zadanie 1
166Zadanie 2
166Zadanie 5
166Zadanie do samodzielnego rozwiązania 1
167Zadanie do samodzielnego rozwiązania 2
167Ćwiczenie 4
168Zadanie 1
168Zadanie 2
168Zadanie 5
169Zadanie do samodzielnego rozwiązania 1
169Ćwiczenie 2
170Ćwiczenie 4
170Zadanie 1
170Zadanie 2
170Zadanie 3
170Zadanie do samodzielnego rozwiązania 1
171Ćwiczenie 1
172Zadanie 1
172Zadanie 2
172Zadanie 4
172Zadanie 1
174Zadanie 2
174Zadanie 7
174Zadanie do samodzielnego rozwiązania 1
174Ćwiczenie 2
175Zadanie 1
175Zadanie do samodzielnego rozwiązania 1
176Ćwiczenie 2
176Zadanie 1
177Zadanie 2
177Zadanie do samodzielnego rozwiązania 1
178Zadanie 9
180Zadanie 16
181