Bochenek chleba kosztuje c zł. Ile kosztują 3 takie bochenki? ® 3c
Za 3 jednakowe bułki Kasia zapłaciła 3 zł. Ile kosztowała jedna bułka? ® c : 3
Komplet kredek kosztuje c zł, a komplet mazaków jest o 3 zł droższy. Ile kosztuje komplet mazaków? ® c + 3
Adam zapłacił za ołówek c zł. Ile dostał reszty z 3 zł? ® 3 – c
Czapka kosztuje c zł, a szalik jest o 3 zł tańszy. Ile kosztuje szalik? ® c - 3
Wyraź zdania w języku wyrażeń algebraicznych.