Zadanie

W tym zadaniu musisz:

- zapisać za pomocą wyrażenia algebraicznego koszt zakupu n podręczników po 24 zł za sztukę i m zeszytów ćwiczeń po 8 zł za sztukę,

- obliczyć koszt zamówienia 8 podręczników i 6 zeszytów ćwiczeń.

Rozwiązanie

Wyjaśnienie

Zadania z tego działu
4. Wyrażenia algebraiczne
147
4.1 Przykłady wyrażeń algebraicznych
149

Ćwiczenie 1.

150

Ćwiczenie 2.

151

Zadanie 1.

151

Zadanie 2.

151

Zadanie 3.

151

Zadanie 4.

152

Zadanie 5.

152

Zadanie 6.

152

Zadanie 7.

152

Zadanie 9.

152

Zadanie 12.

152

Zadanie 19.

153

Zadanie 26.

154

Zadanie 28.

154

Zadanie 29.

155