W tym zadaniu oblicz cenę 566 litrów wody mineralnej, jeśli 2-litrowa butelka kosztuje 3 zł.
Ilość wody – 566 l
Pojemność butelki – 2 l
Cena butelki – 3 zł
566 : 2 = 283
283 · 3 = 849 zł
Odpowiedź: Wartość towaru wynosi 849 zł.
Rozpocznij od obliczenia ilości butelek dzieląc ilość wody przez pojemność butelki. Następnie zapisz iloczyn ilości butelek i ceny za jedną butelkę, by obliczyć wartość tego towaru.
Ćwiczenie 4
48Zadanie 1
48Zadanie 3
48Zadanie 4
48Zadanie 6
48Zadanie 7
49Zadanie 8
49Zadanie 11
49Zadanie 12
49Zadanie do samodzielnego rozwiązania 1
49Ćwiczenie 4
51Ćwiczenie 7
52Zadanie 1
52Zadanie 6
53Zadanie 7
53Zadanie 8
53Zadanie 10
53Zadanie 16
53Zadanie 19
54Zadanie do samodzielnego rozwiązania 1
54Ćwiczenie 2
55Zadanie 1
56Zadanie 2
56Zadanie 6
56Zadanie do samodzielnego rozwiązania 1
56Zadanie do samodzielnego rozwiązania 3
56Ćwiczenie 2
57Ćwiczenie 3
58Zadanie 1
58Zadanie 2
58Zadanie 3
58Zadanie do samodzielnego rozwiązania 2
58Ćwiczenie 2
59Ćwiczenie 3
59Ćwiczenie 5
60Zadanie 1
60Zadanie 2
61Zadanie 3
61Zadanie 5
61Zadanie 12
61Zadanie do samodzielnego rozwiązania 1
61Zadanie do samodzielnego rozwiązania 4
62Ćwiczenie 2
63Zadanie 1
64Zadanie 2
64Zadanie 1
66Zadanie 2
67Zadanie do samodzielnego rozwiązania 1
67Zadanie 4
68Zadanie 6
68Zadanie do samodzielnego rozwiązania 2
68Zadanie 1
70Zadanie 2
70Zadanie 4
70Zadanie 4
71Zadanie do samodzielnego rozwiązania 2
72Zadanie 6
74Zadanie 11
76Zadanie 12
77Zadanie 15
77Zadanie 18
77Zadanie 19
77Zadanie 21
77Zadanie 27
78