cena 7 kalkulatorów: 200 zł – 67 zł = 133 zł
cena 1 kalkulatora: 133 zł : 7 = 19 zł
Odp. Jeden kalkulator kosztował 19 zł.
Aby obliczyć cenę kalkulatora, najpierw musisz obliczyć, ile pan Karol zapłacił za całe zakupy, czyli za 7 kalkulatorów. Następnie cenę dzielisz na liczbę zakupionych kalkulatorów.