Zapisz nazwy i ceny czterech dowolnych towarów. Zadaj do nich pytania podobne, jak w ćwiczeniu 1.
Wyobraź sobie, że jesteśmy w sklepie sportowym:
Narty – 379,99 zł
Rower – 1 233,10 zł
Hulajnoga – 89,30 gr
Kask – 37,80 gr
a) Czy mając 1500 zł, możemy kupić narty i rower?
b) Czy za 130 zł uda nam się kupić hulajnogę i kask?
c) Co będzie droższe: cztery hulajnogi, czy narty?
d) Czy 5000 zł wystarczy na zakup czterech rowerów?
a) 379,99 – to mniej niż 380 zł, czyli mniej niż 400 zł.
1 233,10 – to więcej niż 1230 zł, czyli więcej niż 1200 zł.
Razem to mniej niż 1600 zł.
b) 89,30 – to mniej niż 90 zł
37,80 to mniej niż 38 zł
Razem to mniej niż 128 zł.
c) 89,30 – to mniej niż 90 zł, czyli cztery hulajnogi to mniej niż 360 zł.
379,99 – to mniej niż 380 zł.
Cztery hulajnogi będą tańsze niż narty.
d) 1 233,10 – to mniej niż 1234 zł, czyli więcej niż 1200 zł.
Cztery rowery będą kosztować mniej niż 4800 zł
Ćwiczenie 2
115Ćwiczenie 3
115Ćwiczenie 4
116Ćwiczenie 5
116Zadanie 1
116Zadanie 2
117Zadanie 4
117Zadanie 5
117Zadanie 6
117Ćwiczenie Wprowadzające 1
118Ćwiczenie 2
119Zadanie 2
119Zadanie 4
120Zadanie 7
120Zadanie 3
123Zadanie 4
124Ćwiczenie 1
126Ćwiczenie 2
126Ćwiczenie 4
128Zadanie 1
128Zadanie 4
129Ćwiczenie 1
131Ćwiczenie 2
131Ćwiczenie 3
132Ćwiczenie 4
132Zadanie 1
132Zadanie 2
132Ćwiczenie 1
134Ćwiczenie 3
135Ćwiczenie 1
137Ćwiczenie 2
137Ćwiczenie 3
137Ćwiczenie 4
137Ćwiczenie 5
138Zadanie 1
138Zadanie 2
138Zadanie 5
138Ćwiczenie 1
140Ćwiczenie 3
141Zadanie 3
141Zadanie 6
141Ćwiczenie 1
143Ćwiczenie 2
143Ćwiczenie 3
144Zadanie 4
144Ćwiczenie 1
146Ćwiczenie 2
147Ćwiczenie 3
147Ćwiczenie 4
147Ćwiczenie 6
148Ćwiczenie 1
150Ćwiczenie 2
151Ćwiczenie 3
152Zadanie 4
152Zadanie 5
152Zadanie 6
152Ćwiczenie 1
153Zadanie 1
154Zadanie 3
154Zadanie 4
154Zadanie 5
154Ćwiczenie 1
155Ćwiczenie 3
156Ćwiczenie 4
157Ćwiczenie 5
157Ćwiczenie 6
158Zadanie 1
158Zadanie 2
158Zadanie 5
159Zadanie 10
164Zadanie 11
164Zadanie 14
164Zadanie 15
164