W tym zadaniu musisz porównać ceny kostek masła o różnych wagach.
10 gram masła wczoraj kosztowało:
10 gram masła dzisiaj kosztuje:
Odpowiedź: Masło podrożało.
Aby porównać ceny masła, musisz obliczyć cenę takiej samej masy masła, np. 10 gramów produktu. Znajdź ceny wybranych porcji wykonując dzielenie lub mnożenie. Porównuj kolejne cyfry wyników, zaczynając od lewej.
Ćwiczenie 1
74Ćwiczenie 2
74Zadanie 2
74Zadanie 5
75Zadanie Zadanie sprawdzające2
75Ćwiczenie 1
76Zadanie 2
76Zadanie Zadanie sprawdzające1
77Zadanie 1
78Zadanie 5
79Ćwiczenie 1
79Zadanie 1
80Zadanie 3
80Zadanie Zadanie sprawdzające2
81Zadanie 2
82Zadanie 3
82Zadanie Zadanie sprawdzające1
82Zadanie Zadanie sprawdzające2
83Ćwiczenie 1
83Ćwiczenie 2
83Zadanie Zadanie sprawdzające1
84Zadanie 1
86Zadanie 2
87Zadanie 4
87Ćwiczenie 5
88Ćwiczenie 1
90Ćwiczenie 3
90Ćwiczenie 6
91Ćwiczenie 1
93Zadanie 1
94Zadanie 2
94Zadanie 7
98