Zadanie

W tym zadaniu sprawdź, czy Krzyś kupił 20 dag ciasta ze śliwkami oraz tyle samo ciasta drożdżowego i zapłacił w zaokrągleniu do jedności 8 zł., jeśli cena za 1 kg ciasta ze śliwkami wynosi 25,80 zł, a cena za 1 kg ciasta drożdżowego wynosi 14,55 zł.

Rozwiązanie

Wyjaśnienie

Zadania z tego działu
Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych
84