W tym zadaniu sprawdź, czy za 43 dag makowca Zosia zapłaciła 12,69 zł., jeśli cena za 1 kg makowca wynosi 27,18 zł.
F
1 kg = 100 dag, więc żeby obliczyć cenę za 43 dag mnożymy cenę za 1 kg razy 0,43.
Zaokrąglamy do dwóch miejsc po przecinku. Cyfra na trzecim miejscu jest większa lub równa 5, więc zaokrąglamy w górę. Cena za 43 dag to 11,69 zł.
Zadanie 1 zamknięte
84Zadanie 3 zamknięte
84Zadanie 11 zamknięte
85Zadanie 2.
86Zadanie 9.
86Zadanie 1 zamknięte
87Zadanie 3 zamknięte
88Zadanie 4 zamknięte
88Zadanie 9 zamknięte
89Zadanie 1
92Zadanie 3
93Zadanie 15
94Zadanie 17
95Zadanie 1 zamknięte
95Zadanie 4 zamknięte
96Zadanie 5 zamknięte
96Zadanie 6 zamknięte
96Zadanie 9 zamknięte
97Zadanie 4.
98Zadanie 1 zamknięte
99Zadanie 12 zamknięte
100Zadanie 13 zamknięte
101Zadanie 1.
101Zadanie 3.
101Zadanie 1 zamknięte
103Zadanie 2 zamknięte
103Zadanie 6 zamknięte
104Zadanie 4.
105Zadanie 5.
106Zadanie 6.
106Zadanie 8.
106Zadanie 3 zamknięte
107Zadanie 6 zamknięte
108Zadanie 9 zamknięte
109Zadanie 2.
110Zadanie 8.
110Zadanie 9.
111Zadanie 10.
111Zadanie 11.
111Zadanie 13.
111Zadanie 1 zamknięte
112Zadanie 7 zamknięte
113Zadanie 5.
116