Na podstawie wiedzy o wydatkach Eli i tym ile zostało jej reszty, oblicz ile kosztowały ją lody.
Lody kosztowały 2,40 zł.
Najpierw od kwoty, którą miała Ewa na początku, odejmij cenę piórnika. Wynik to będzie kwota, która została Ewie. Z tej kwoty wydała trochę pieniędzy na lody i zostało jej 18 zł i 15 gr. Musisz od kwoty, którą miała Ewa przed kupnem lodów, odjąć kwotę, którą miała Ewa po kupnie lodów.
Ćwiczenie Ćwiczenie A.
142Zadanie 1.
144Zadanie 3.
144Zadanie 4.
144Zadanie 7.
144Zadanie 10.
145Zadanie Super zagadka
145Zadanie 1.
146Zadanie 4.
147Ćwiczenie Ćwiczenie A.
148Ćwiczenie Ćwiczenie C.
148Ćwiczenie Ćwiczenie D.
149Zadanie 2.
149Zadanie 3.
150Zadanie 4.
150Zadanie 8.
150Ćwiczenie Ćwiczenie B.
151Zadanie 1.
152Zadanie 2.
152Zadanie 3.
152Zadanie 4.
153Zadanie 5.
153Zadanie 1.
155Zadanie 2.
155Zadanie 6.
156Zadanie 1.
157Zadanie 4.
158Zadanie 7.
158Ćwiczenie Ćwiczenie A.
159Ćwiczenie Ćwiczenie C.
160Zadanie 3.
160Zadanie 4.
160Ćwiczenie Ćwiczenie A.
162Zadanie 1.
162Zadanie 2.
163Zadanie 4.
163Zadanie 7.
163Ćwiczenie Ćwiczenie.
164Zadanie 2.
165Zadanie 3.
165Zadanie 6.
166Zadanie 7
166Zadanie 9.
166Ćwiczenie Ćwiczenie.
167Zadanie 1.
167Zadanie 2.
168Zadanie 3.
168Zadanie 7.
168Ćwiczenie Ćwiczenie.
169Zadanie 1.
169Zadanie 3.
170Zadanie 5.
170Zadanie 1.
172Zadanie 2
172Zadanie 3.
172Zadanie 5.
172Zadanie 1.
176Zadanie 2.
176Zadanie 5.
177Zadanie 13
178Zadanie 14.
178