Popatrz uważnie na rysunek i zapisz ceny, o których mowa w każdym pytaniu. Następnie odpowiedz na pytania.
I Najdroższe: pomarańcze
Najtańsze: jabłka
II Żeby obliczyć różnicę, musisz od większej ceny odjąć mniejszą:
III Aby wyliczyć cenę całego opakowania, musisz cenę jednej butelki pomnożyć przez 10.
Cena opakowania to 11 zł.
IV Aby wyliczyć litr wody, trzeba podzielić cenę za 5 litrów na 5.
Tańszy jest litr wody Kasia.
V Aby wyliczyć cenę za owoce, musisz pomnożyć przez 2 cenę za 1 kg bananów i dołożyć cenę za 1 kg jabłek.
Owoce kosztują 10,25 zł.
VI Aby obliczyć, ile reszty zostało Piotrkowi, musisz od 10 zł odjąć cenę czekolady.
Piotrek otrzymał 5,20 zł reszty.
Podobne pytania:
Co jest droższe: 2 litry soku jabłkowego czy 2-litrowe opakowanie soku pomarańczowego?
Ile kosztuje litr soku pomarańczowego?
Ile trzeba zapłacić za czekoladę, dżem oraz sok jabłkowy?
Ćwiczenie Ćwiczenie A.
142Zadanie 1.
144Zadanie 3.
144Zadanie 4.
144Zadanie 7.
144Zadanie 10.
145Zadanie Super zagadka
145Zadanie 1.
146Zadanie 4.
147Ćwiczenie Ćwiczenie A.
148Ćwiczenie Ćwiczenie C.
148Ćwiczenie Ćwiczenie D.
149Zadanie 2.
149Zadanie 3.
150Zadanie 4.
150Zadanie 8.
150Ćwiczenie Ćwiczenie B.
151Zadanie 1.
152Zadanie 2.
152Zadanie 3.
152Zadanie 4.
153Zadanie 5.
153Zadanie 1.
155Zadanie 2.
155Zadanie 6.
156Zadanie 1.
157Zadanie 4.
158Zadanie 7.
158Ćwiczenie Ćwiczenie A.
159Ćwiczenie Ćwiczenie C.
160Zadanie 3.
160Zadanie 4.
160Ćwiczenie Ćwiczenie A.
162Zadanie 1.
162Zadanie 2.
163Zadanie 4.
163Zadanie 7.
163Ćwiczenie Ćwiczenie.
164Zadanie 2.
165Zadanie 3.
165Zadanie 6.
166Zadanie 7
166Zadanie 9.
166Ćwiczenie Ćwiczenie.
167Zadanie 1.
167Zadanie 2.
168Zadanie 3.
168Zadanie 7.
168Ćwiczenie Ćwiczenie.
169Zadanie 1.
169Zadanie 3.
170Zadanie 5.
170Zadanie 1.
172Zadanie 2
172Zadanie 3.
172Zadanie 5.
172Zadanie 1.
176Zadanie 2.
176Zadanie 5.
177Zadanie 13
178Zadanie 14.
178