1 kg = 1000 g = 100 dag, rozwiąż zadanie.
8 zł – cena za 100 gramów
0,08 zł – cena za 1 gram
Ile trzeba zapłacić za x gramów?
0,08 ∙ x
1 kg = 1000 g, g = 0,001 kg. Skoro 1 kg kosztuje 47 zł, to aby policzyć cenę 1 dag, musisz tę liczbę podzielić przez 100. Na koniec wynik pomnóż przez x.
Zadanie 6.
40Zadanie 7.
40Zadanie 8.
40Zadanie 9.
41Zadanie 10.
41Zadanie 12.
41Zadanie 13.
41Zadanie 14.
42Zadanie 15.
42Zadanie 16.
42Zadanie 17.
43Zadanie 19.
43Zadanie 20.
43Zadanie 2.
44Zadanie 3.
44Zadanie 5.
45Zadanie 7.
45Zadanie 1.
46Zadanie 2.
46Zadanie 5.
46Zadanie 6.
47Zadanie 10.
48Zadanie 11.
48Zadanie 13.
49Zadanie 4.
51Zadanie 5.
51Zadanie 4.
52Zadanie 5.
52Zadanie 9.
53Zadanie 2.
54Zadanie 3.
54Zadanie 9.
55Zadanie 12.
56Zadanie 14.
57Zadanie 2.
62Zadanie 3.
62Zadanie 4.
62Zadanie 5.
63Zadanie 6.
63