Użyj niewiadomej x i zapisz równania.
7 zł/kg – cena winogron
1 kg = 100 dag
0,07 zł/dag
4 zł/100 g – cena malin
10 zł/250 g
0,07x + 10 + 7,90 = 20
Oblicz cenę za dekagram winogron. Musisz podzielić cenę za kg przez 100, bo 1 k = 100 dag. Pomnóż cenę za dekagram winogron przez liczbę dekagramów i dodaj cenę ćwierć kilograma malin. Na koniec dodaj resztę, czyli 7,90. Wynik to 20.
Zadanie 6.
40Zadanie 7.
40Zadanie 8.
40Zadanie 9.
41Zadanie 10.
41Zadanie 12.
41Zadanie 13.
41Zadanie 14.
42Zadanie 15.
42Zadanie 16.
42Zadanie 17.
43Zadanie 19.
43Zadanie 20.
43Zadanie 2.
44Zadanie 3.
44Zadanie 5.
45Zadanie 7.
45Zadanie 1.
46Zadanie 2.
46Zadanie 5.
46Zadanie 6.
47Zadanie 10.
48Zadanie 11.
48Zadanie 13.
49Zadanie 4.
51Zadanie 5.
51Zadanie 4.
52Zadanie 5.
52Zadanie 9.
53Zadanie 2.
54Zadanie 3.
54Zadanie 9.
55Zadanie 12.
56Zadanie 14.
57Zadanie 2.
62Zadanie 3.
62Zadanie 4.
62Zadanie 5.
63Zadanie 6.
63