Użyj niewiadomej x i zapisz równania.
2,50 zł/kg – cena za jabłka
12 zł – cena za ananasa
2,50 ∙ x + 2 ∙ 12 = 45
Pomnóż cenę za kilogram jabłek przez liczbę kilogramów i dodaj cenę dwóch ananasów. Wynik to 45.
Zadanie 6.
40Zadanie 7.
40Zadanie 8.
40Zadanie 9.
41Zadanie 10.
41Zadanie 12.
41Zadanie 13.
41Zadanie 14.
42Zadanie 15.
42Zadanie 16.
42Zadanie 17.
43Zadanie 19.
43Zadanie 20.
43Zadanie 2.
44Zadanie 3.
44Zadanie 5.
45Zadanie 7.
45Zadanie 1.
46Zadanie 2.
46Zadanie 5.
46Zadanie 6.
47Zadanie 10.
48Zadanie 11.
48Zadanie 13.
49Zadanie 4.
51Zadanie 5.
51Zadanie 4.
52Zadanie 5.
52Zadanie 9.
53Zadanie 2.
54Zadanie 3.
54Zadanie 9.
55Zadanie 12.
56Zadanie 14.
57Zadanie 2.
62Zadanie 3.
62Zadanie 4.
62Zadanie 5.
63Zadanie 6.
63