Zadanie

W tym zadaniu, wiedząc że kupiono (n + 1) ton mandarynek po m zł za kilogram oblicz, o ile mniej zapłacilibyśmy za te mandarynki, gdyby cenę 1 kg obniżono o 1,25 zł. Przyjmij, że: n = 4, m = 3,75.

Rozwiązanie

Wyjaśnienie

Zadania z tego działu
4. Wyrażenia algebraiczne
52