Zadanie

W tym zadaniu przedstaw za pomocą wyrażenia algebraicznego, ile zapłaciła mama, jeśli kupiła x kg jabłek i y kg gruszek. Jabłka są w cenie 2,45 zł za kilogram a gruszki w cenie 4,50 zł za kilogram.

Rozwiązanie

Wyjaśnienie

Zadania z tego działu
4. Wyrażenia algebraiczne
52