Zadanie

W tym zadaniu przedstaw w postaci wyrażenia algebraicznego cenę zakupów, jeśli tata Oli kupił 3 kilogramy bananów po x złotych za kilogram, 2 kilogramy pomarańczy po y złotych za kilogram i 1 kilogram kiwi po z złotych za kilogram.

Rozwiązanie

Wyjaśnienie

Zadania z tego działu
4. Wyrażenia algebraiczne
52