Kierowca zatankował 25 l benzyny w cenie 5,35 zł za litr i 15 1 gazu w cenie x zł za litr. Zapłacił 169 zł. Które równanie opisuje tę sytuację?
Rozwiązanie
B.
Wyjaśnienie
Kierowca zatankował 25 litrów benzyny w cenie 5,35 zł za litr. Żebyś mógł obliczyć koszt, należy pomnóż ilość litrów przez cenę jednostkową, analogicznie z ceną gazu, a następnie trzeba dodaj do siebie te wartości.