W tym zadaniu musisz obliczyć cenę 500 kg ziemniaków oraz ile kilo można kupić za określoną kwotę.
0,8 zł – 1 kg
96 zł – x
720 zł – y
400 zł; za 96 zł - 120 kg, za 720 zł - 900
1 kg kosztuje 0,8 zł. Pół tony to 500 kg. Znając cenę za 1 kg, musisz pomnożyć:
Ile ziemniaków kupisz za daną kwotę, Oblicz „na krzyż”:
0,8 zł – 1 kg
96 zł – x
720 zł – y
Pół tony kosztuje 400 zł. Za 96 zł można kupić 120 kg ziemniaków, a za 720 zł można kupić 900 kg.
Zadanie 1.
39Zadanie 2.
39Zadanie 3.
39Zadanie 5.
40Zadanie 6.
40Zadanie 7.
40Zadanie 1.
41Zadanie 2.
41Zadanie 3.
41Zadanie 4.
41Zadanie 7.
42Zadanie 9.
42Zadanie 1.
43Zadanie 2.
43Zadanie 3.
43Zadanie 4.
43Zadanie 5.
43Zadanie 6.
43Zadanie 7.
44Zadanie 9.
44Zadanie 10.
44Zadanie 11.
44Zadanie 12.
44Zadanie 13.
44Zadanie 14.
44Zadanie 15.
44Zadanie 18.
45Zadanie 19.
45Zadanie 20.
45Zadanie 21.
45Zadanie 22.
45Zadanie 23.
45Zadanie 25.
45Zadanie 27.
46Zadanie 31.
46Zadanie 32.
46Zadanie 1.
46Zadanie 2.
47Zadanie 3.
47Zadanie 5.
47Zadanie 6.
47Zadanie 7.
47Zadanie 8.
47Zadanie 9.
48Zadanie 10.
48Zadanie 11.
48Zadanie 13.
48Zadanie 14.
48Zadanie 15.
49Zadanie 16.
49Zadanie 1.
49Zadanie 2.
49Zadanie 3.
49Zadanie 4.
50Zadanie 2.
50Zadanie 4.
50Zadanie 13.
51Zadanie 15.
51Zadanie 35.
53Zadanie 56.
56