x – cena tulipana (w zł)
y – cena żonkila (w zł)
Odpowiedź: Tulipan kosztuje 3 zł, a żonkil 4 zł.
Skorzystaj z poniższych oznaczeń
x – cena tulipana (w zł)
y – cena żonkila (w zł)
Ułóż układ równań z poszczególnymi cenami:
Wyznacz x z pierwszego równania i podstaw do drugiego:
Rozwiąż drugie równanie:
Oblicz x podstawiając obliczoną wartość y:
Zapisz odpowiedź: Tulipan kosztuje 3 zł, a żonkil 4 zł.