Odpowiedź: Za 2,3 kg kiwi należy zapłacić 9,20 zł.
Cena towaru i zakupiona ilość to z reguły wielkości wprost proporcjonalne. Im więcej kupiono, tym więcej należy zapłacić. Iloraz odpowiadających sobie wielkości wprost proporcjonalnych jest stały. Zapisz proporcje, korzystając z danych w tabeli i rozwiąż równanie „na krzyż”.
Zapisz odpowiedź: Za 2,3 kg kiwi należy zapłacić 9,20 zł.