W tym zadaniu musisz obliczyć, ile kosztuje 20 dag kiełbasy poznańskiej.
20 dag kiełbasy poznańskiej kosztuje 2,70 zł.
Popatrz na obrazek i znajdź cenę kiełbasy poznańskiej za kilogram. Zamień dag na kg, 1 kg to 100 dag. Następnie pomnóż cenę za kilogram razy 0,2 kg.
Zadanie 1
Podpunkt a)
Podpunkt b)
Podpunkt c)
Podpunkt d)
Zadanie 2
Zadanie 3
Zadanie 4
Zadanie 5
Zadanie 6
Zadanie Dla dociekliwych 1
Zadanie Czy już umiem? I
Zadanie Czy już umiem? II
Zadanie Czy już umiem? III
Zadanie Czy już umiem? IV
Zadanie 7
Zadanie 8
Zadanie 9
Podpunkt c
Zadanie 10
Zadanie 11
Zadanie 12
Zadanie 13
Zadanie 14
Zadanie 15
Zadanie Na dobry początek 1
Zadanie 6[WS11]
Zadanie Dla dociekliwych 2
Zadanie Czy już umiesz? I
Zadanie Czy już umiesz? II
Zadanie Czy już umiesz? III
Zadanie Czy już umiesz? IV