Gustaw Holoubek to jeden z najwybitniejszych polskich aktorów. Żył w latach 1923–2008. Pochodził z Krakowa, ukończył I Liceum im. Bartłomieja Nowodworskiego, studiował w Państwowym Studiu Dramatycznym. Pracował jako aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. Zadebiutował w roku 1953 w filmie „Żołnierz zwycięstwa”. Do jego najsłynniejszych ról należą Konrad z Lawy. Opowieści o Dziadach Adama Mickiewicza, doktor Gotard z Sanatorium pod Klepsydrą, Kuba Kowalski z Pętli.
Beata Tyszkiewicz jest nazywana pierwszą damą polskiego kina. Urodziła się w 1938 roku w Wilanowie. Pochodziła z arystokratycznej rodziny. Miała problemy z nauką, została wyrzucona z Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Jej debiutem na ekranie była rola Klary Raptusiewiczówny w Zemście. Do najbardziej znanych kreacji należą Izabela Łęcka z Lalki, Berna z Seksmisji i donny Rebeki Uzedy z Rękopisu znalezionego w Saragossie.
Helena Modrzejewska uchodziła za jedną z najpiękniejszych kobiet epoki. Żyła w latach 1840–1909. Urodziła się w Krakowie. Była aktorką teatralną i specjalizowała się w rolach tragicznych. Promowała sztuki Szekspira w Polsce. Była prawdziwą gwiazdą, występowała za granicą, na przykład w Stanach Zjednoczonych. Do jej najważniejszych ról należały Maria Stuart ze sztuki o tym samym tytule, Lady Makbet z Makbeta i Małgorzaty Gautier z Damy kameliowej.
W internecie znajduje się mnóstwo źródeł, w których możesz znaleźć potrzebne informacje. Najpopularniejszym jest Wikipedia, internetowa encyklopedia. Korzystając z niej pamiętaj, że każdy użytkownik internetu może edytować jej zawartość i wprowadzać własne zmiany. Niektóre informacje mogą być błędne. Rzetelnym źródłem wiadomości, tworzonym przez profesjonalistów, jest encyklopedia.pwn.pl. Niestety zawiera tylu haseł co Wikipedia. Pamiętaj, żeby zawsze weryfikować informacje znalezione w internecie. Każdy może zamieścić tam dowolne treści, nie zawsze prawdziwe.