Siouxowie to grupa Indian, która żyła w Ameryce Północnej na obszarze Wielkich Równin. W wierszu podmiot liryczny nazywa tak kolegów, którzy czekają na chłopca – Na chłopczyka przed werandą / Czterech dzikich Siouxów czeka. Są przebrani w stroje Indian, bo się w nich bawią.
Sformułowań używanych w wierszach często nie można rozumieć dosłownie. Są to tzw. przenośnie (metafory), w których znaczenie jednego wyrazu jest przenoszone na inny, dzięki czemu zyskuje nowe znaczenie (np. złote serce to nie serce zrobione ze złota, a dobre).
Jeśli nie rozumiesz jakiegoś wyrazu, skorzystaj ze słownika języka polskiego. Słownik języka polskiego dostarcza wiedzy na temat znaczenia poszczególnych polskich wyrazów. Najczęściej opisuje także, jak odmienia się dane słowo, jak poprawnie je zapisać, skąd pochodzi oraz z jakimi wyrazami się łączy. Zawiera przykłady użycia danego słowa. Do najpopularniejszych słowników języka polskiego należą m.in. Słownik języka polskiego pod redakcją Witolda Doroszewskiego oraz Inny słownik języka polskiego pod redakcją Mirosława Bańki. Istnieją także słowniki internetowe, np. sjp.pwn.pl oraz wsjp.pl.
Symbol to jakiś znak, który oprócz swojego znaczenia dosłownego ma też kilka znaczeń przenośnych, ukrytych. To, jak można odczytywać dany symbol, zależy od kontekstu: miejsca, w którym się znajduje, osoby, która go użyła, kraju, z której wywodzi się dany tekst. Tym różni się od alegorii, która ma tylko jedno, ustalone znaczenie.