Pan Jerzy niedosłyszy, powinien odwiedzić laryngologa.
Pan Józef niedowidzi, powinien odwiedzić okulistę.
Język migowy to system znaków wykorzystywany do porozumiewania się osób głuchych i głuchoniemych. Składa się z odpowiednich gestów i mimiki. Pierwsze wzmianki o gestach służących do porozumiewania się z głuchymi pochodzą ze starożytności, pisał o nich m.in. Platon. Językiem migowym posługiwali się w XII wieku zakonnicy, którzy złożyli śluby milczenia. Polski język migowy powstał w XIX wieku. Jest językiem ojczystym ok. 50 tysięcy osób.
W internecie znajduje się mnóstwo źródeł, w których możesz znaleźć potrzebne informacje. Najpopularniejszym jest Wikipedia, internetowa encyklopedia. Korzystając z niej pamiętaj, że każdy użytkownik internetu może edytować jej zawartość i wprowadzać własne zmiany. Niektóre informacje mogą być błędne. Rzetelnym źródłem wiadomości, tworzonym przez profesjonalistów, jest encyklopedia.pwn.pl. Niestety zawiera tylu haseł co Wikipedia. Pamiętaj, żeby zawsze weryfikować informacje znalezione w internecie. Każdy może zamieścić tam dowolne treści, nie zawsze prawdziwe.
Pisząc notatkę na podstawie znalezionych informacji pamiętaj, by zawierała tylko najważniejsze informacje. Odrzuć wszystkie te, które wydają się mniej istotne albo nieciekawe.