Zadanie

Ustal, ile śliwek, a ile wiśni kupiła gospodyni, jeśli śliwki na targowisku kosztowały 6,50 zł/kg, a wiśnie 8,50 zł/kg, gospodyni kupiła łącznie 4 kg tych owoców i zapłaciła za nie 31 zł.

Rozwiązanie

Wyjaśnienie

Zadania z tego działu
3. Układy równań
111
Wykorzystywanie równań do rozwiązywania zadań – przypomnij sobie
112
Sposób na zadanie
140