Zadanie

Ustal, ile marchwi, a ile buraków kupił kierownik, jeśli marchew kosztowała 4 zł/kg, buraki - 6 zł/kg, rzepa – 7,50 zł/kg, a kierownik stołówki kupił 8 kg w tych warzyw, w tym 2 kg rzepy i za wszystko zapłacił 49 zł.

Rozwiązanie

Wyjaśnienie

Zadania z tego działu
3. Układy równań
123
Wykorzystywanie równań do rozwiązywania zadań – przypomnij sobie
124
Układ trzech równań z trzema niewiadomymi – dowiedz się więcej
140
Rozwiązywanie układów równań metodą wyznacznikową – dowiedz się więcej
150
Metoda eliminacji Gaussa – dowiedz się więcej
152
Sposób na zadanie
157
Przed maturą z matematyki na poziomie rozszerzonym
162