Ustal, ile jabłek ile bananów kupiła Krysia, jeśli na straganie można kupić banany i jabłka, jedno jabłko kosztuje 1,20 zł, a jeden banan 1,80 zł. Krysia kupiła kilka owoców i zapłaciła 7,20 zł. Piotr kupił tyle samo bananów, ile Krysia jabłek, i tyle jabłek, ile Krysia bananów, a za zakupy zapłacił 7,80 zł.
– liczba jabłek kupionych przez Krysię i bananów przez Piotra
– liczba bananów kupionych przez Krysię i jabłek przez Piotra
Krysia kupiła 3 jabłka i 2 banany.
Liczbę jabłek i bananów kupionych przez Krysię i Piotra oznacz jako
i
. Własności podane w treści zadania zapisz za pomocą równań. Zauważ, że powstanie układ dwóch równań z dwoma niewiadomymi. Z pierwszego równania w układzie równań wyznacz wartość
i podstaw ją pod drugie równanie. Następnie z powstałego równania wyznacz wartość
. Wyznaczoną wartość
podstaw pod równanie w którym wyznaczony jest
i oblicz jego wartość.
Zadanie 1
126Zadanie 3
127Zadanie 4
127Zadanie 5
127Zadanie 6
127Zadanie 7
127Ćwiczenie 1
129Ćwiczenie 2
130Ćwiczenie 3
130Ćwiczenie 4
132Zadanie 1
132Zadanie 2
132Zadanie 3
133Zadanie 4
133Zadanie 5
133Zadanie 6
133Zadanie 7
133Zadanie 8
133Ćwiczenie 1
134Ćwiczenie 2
135Ćwiczenie 3
136Ćwiczenie 4
136Ćwiczenie 5
139Zadanie 1
139Zadanie 2
139Zadanie 3
139Zadanie 4
139Zadanie 1
140Zadanie 2
140Zadanie 3
140Ćwiczenie 2
141Ćwiczenie 4
143Zadanie 1
151Zadanie 2
151Zadanie 1
153Zadanie 1
154Zadanie 2
154Zadanie 3
154Zadanie 4
154Zadanie 5
154Zadanie 1
155Zadanie 2
155Zadanie 3
155Zadanie 4
155Zadanie 5
155Zadanie 6
155Zadanie 7
155