Zadanie

Określ cenę wszystkich owoców, wiedząc, że zakupy składają się z:

- 2 kg truskawek w cenie a zł za 1 kg,

- 1 kg czereśni, które są droższe o 2 zł od truskawek

- 1 kg wiśni, które są tańsze od czereśni o 1 zł.

Rozwiązanie

Wyjaśnienie

Zadania z tego działu
Wyrażenia algebraiczne i równania
172