11,2 : 2 = 5,6
24,3 : 3 = 8,1
5,6
8,1
840 + 2025 = 2865
Utarg wyniesie 2865 zł.
Jeśli dwa lody po dwie gałki kosztują 11 zł 20 gr, to dzieląc tę cenę przez 2, wyliczysz, ile kosztuje wafelek z dwoma gałkami. Podobnie, jeśli wiesz, że za trzy lody po trzy gałki zapłacisz 24 zł 30 gr, to dzieląc tę cenę przez 3, wyliczysz, ile kosztuje wafelek z trzema gałkami. Następnie ceny te pomnóż przez ilość lodów, jaką sprzedano i dodaj do siebie wyliczone wartości, aby uzyskać całkowity dzienny utarg.