Zadanie

Widzowie kupili 240 opakowań popcornu i orzeszków. Cena opakowania popcornu to 5 zł, a paczki orzeszków to 8 zł. Wiedząc, że kino zarobiło na sprzedaży przekąsek 1614 zł, oblicz ile sprzedano opakowań popcornu i orzeszków.

Rozwiązanie

Wyjaśnienie

Zadania z tego działu
Rozdział V. Układ równań liniowych
89
Powtórzenie rozdziału. Układy równań liniowych. Zadania podsumowujące
105
Powtórzenie rozdziału. Układy równań liniowych. Sprawdź, czy potrafisz
106